Nedaří se Vám
úspěšně zhubnout?

Proč by měla být po každém vážení využita BMI kalkulačka?

Jidelnicek

Že člověk pravidelně kontroluje svou váhu, to je bráno jako samozřejmost. Na preventivních prohlídkách ji kontroluje i lékař, ale dané intervaly jsou celkem dlouhé. Je proto na místě vážit se pravidelně i doma. Tím lze zjistit, zda se váha stále drží, nebo zda roste, nebo klesá. Ze samotné hodnoty však nelze zjistit, zda jde o váhu optimální. To pomůže odhalit až BMI kalkulačka. Velmi dobrý pomocník pro toho, kdo chce mít váhu pod kontrolou.

BMI kalkulačka je pro kontrolu váhy nezbytným nástrojem

Když se klasicky jenom vážíte, tak můžete vidět jenom to, zda vám váha kolísá, nebo nikoliv. Nevíte však, zda je v poměru k vaší postavě váhou dobrou, nebo rizikovou. A když se mluví o vaší postavě, je třeba znát její výšku. Ta se naštěstí s věkem již nemění a tak si ji obvykle pamatujete po celý život. Poté už stačí, aby byla využita BMI kalkulačka, pomocí které zjistíte svůj index tělesné hmotnosti. Tedy hodnotu, která je ukazatelem poměru vaší váhy k vaší výšce. Jde o orientační výpočet, který mnoha lidem řekne, jaký by měla zvolit následný postup.

Výpočet BMI může mít mnoho podob

Když kalkulačku použijete, výpočet BMI vám zobrazí konkrétní číslo. Takové, které je označováno jako index tělesné hmotnosti. Přesněji tedy BMI index. Ten se následně porovná s tabulkou. V ní jsou jasně daná rozmezí která ukazují, zda je poměr váhy k výšce dobrý, nebo nikoliv. Když váš výpočet spadá do rozmezí optimální váhy, máte vyhráno. U mnoha lidí však hodnota ukazuje na nadváhu, nebo obezitu. Zde je na místě redukce hmotnosti. Pravidelným sledováním lze zjistit, jak hodnota tohoto ukazatele klesá, až na optimální číslo. V tu chvíli proběhlo úspěšné hubnutí a váha byla zredukována. Pozor však i na fakt, že výrazná redukce váhy může vést dokonce až k podvýživě. V takovém případě je také třeba výrazně změnit životní styl.