Nedaří se Vám
úspěšně zhubnout?

Při hubnutí je dobré využít služeb odborníka

Jidelnicek

Udělejte něco se svou postavou. Není to tak těžké, jak si mnozí myslí. Hubnutí dnes nemusí být spojováno jenom s hladověním, jelikož jsou mnohem efektivnější a dokonce i jednodušší metody. Tou hlavní, která nám dokáže pomoci, je jídelníček na hubnutí. Jedná se o předem stanovený denní režim, který je postavený na pravidelnosti jídla. Stravujeme se až pětkrát denně, v malých porcích. Jídlo je voleno tak, aby našemu tělu nic nechybělo, ale aby zároveň nedocházelo k nabírání hmotnosti. A co je třeba k danému jídelníčku dodat? Že univerzální varianty nefungují, jelikož by se vždy mělo jednat o možnost sestavenou na míru.

Proč by měl do hubnutí zasahovat odborník?

V první řadě proto, že každý z nás je jiný. Můžeme mít jiné cíle spojené s redukcí hmotnosti, máme jiný kalorický výdej, jiný denní režim, ale i jinak sportujeme. To vše musí jídelníček zohlednit. Stejně tak by mělo být hubnutí spojeno s naším metabolickým typem, který nám jasně určuje, jaké potraviny jsou pro nás ty správné a jaké je třeba naopak vyloučit z našeho jídelníčku. I v tom nám pomůže odborník, a to nejenom v rámci konzultace, ale i zdravotního vyšetření. Ano, i to dnes zkušení a samozřejmě odborní výživoví poradci provádějí.

Dieta musí obsahovat i správné potraviny

Není to jenom o tom, že z naší stravy vyloučíme věci smažené, sladké, tučné a jinak nezdravé. Je také třeba vědět, jak by mělo vypadat složení jídel, které budeme během dne konzumovat. Dieta spojená s jídelníčkem totiž musí tělu dodávat správnou kombinaci živin, jako je vláknina a bílkoviny, stejně jako tuky nebo sacharidy. A právě odborník na výživu dokáže vše sestavit tak, aby tělu nic nechybělo a nemělo potřebu ukládat, stejně jako vše dokáže sestavit i tak, abychom zároveň spalovali tuky a naše hmotnost klesala. Jedině poté máme jistotu, že takový jídelníček bude opravdu fungovat.